Artyści z nami

W maju, miesiącu budowania świadomości na temat guzów mózgu, nasza fundacja podjęła szereg działań służących budowaniu wiedzy dotyczącej nowotworów mózgu.

Jedną z tych inicjatyw była kampania społeczna służąca upowszechnianiu informacji na temat znaczenia badań molekularnych glejaka. Badań, które mogą stanowić klucz do wdrożenia optymalnego i spersonalizowanego leczenia. Niestety analiza molekularna guza wykonywana jest wciąż zbyt rzadko, a pacjenci często nie są świadomi, że właśnie dzięki tej diagnostyce możliwe jest postawienie precyzyjnej diagnozy i dobór innowacyjnego postępowania medycznego, które daje nadzieję na większy komfort życia w maksymalnie najdłuższym czasie.

W ramach kampanii  zaprosiliśmy do współpracy szereg znanych osób, które pro bono wzięły udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej realizowanej przez wybitnego fotografa, Jacka Porembę. Naszą inicjatywę wsparła plejada gwiazd takich jak: Olga Borys, Anna Dereszowska, Sławomir Doliniec, Paulina Drażba, Krystian Kukułka, Wojciech Majchrzak, Joanna Moro, Karolina Pilarczyk, Ewelina Ruckgaber, Julia Wróblewska, Katarzyna Zielińska i Izabela Zwierzyńska.

Nie tylko w maju, ale przez cały rok, podejmujemy wiele kroków, aby zwiększyć i zoptymalizować wykorzystanie diagnostyki molekularnej u pacjentów z guzami mózgu w Polsce.

Więcej na temat diagnostyki molekularnej TUTAJ.