W dniach 19-20 listopada, w Kompleksie Beskid, w zimowych okolicznościach przyrody, w kameralnej i ciepłej atmosferze odbył się zorganizowany przez nas warsztat UKOIĆ SMUTEK – spotkanie tych, którym glejak odebrał najukochańszych.

Bliskim chorych na glejaka przychodzi zmierzyć się z gigantyczną bezradnością wobec bezwzględnej diagnozy i jej konsekwencji, z poczuciem braku wpływu na otaczającą rzeczywistość.

Jednocześnie, to co na co mamy wpływ to indywidualna odpowiedź, nasza reakcja na to, co życie przyniosło.

Uczestnicy warsztatu wspólnie poszukiwali drogi do swojej własnej odpowiedzi, dającej siłę, nadzieję, pozwalającej iść do przodu.

W grupie tych, których łączą wspólne przeżycia, nawet to co bardzo trudne staje się choć odrobinę łatwiejsze, co potwierdziły warsztaty.

 Poniżej ciepłe słowa jakie otrzymaliśmy od uczestników:

 

Bardzo dziękuję za warsztaty. Miejsce piękne, hotel dogodny, komfortowy- idealne miejsce do ronienia łeż i szukania pociechy. 

Jeżeli będziecie Państwo zastanawiać się nad koleją edycją- warto.

Nikt lepiej nie zrozumie niż ten kto ma podobne doświadczenia. Ta zasada chyba wystarczy, a na pewno może służyć za filar takich spotkań. 

Kilkanaście dni temu poznałam fantastyczne, wspierające i mądre kobiety, które chciały usłyszeć co ja mówię, i które chciały podzielić się tym, co same dźwigają. To wystarcza, bo to bardzo dużo. 

Za Państwa pośrednictwem dziękuję też terapeutce – pięknie moderowała nasze spotkanie, czuwając, żeby czasu nie zabrakło dla nikogo, ale też dając nam popłynąć niezależnie od planu, który sobie założyła.

Dziś jeszcze nie wiem jak trwała będzie relacja z uczestniczkami warsztatów, ale mam wrażenie, że wywiązała się niesamowita więź zrozumienia, z której wciąż korzystamy, bo mamy ze sobą kontakt.  Łatwiej jest, gdy przeżyć, wierzeń, doświadczeń nie trzeba tłumaczyć, racjonalizować, ale można się z nimi dzielić bez obawy osądu, bo ktoś to wszytsko rozumie (bo przeżył). 

Droga Fundacjo, dziękuję. Niesamowicie dobrze, że Spytkowice się wydarzyły!

pozdrawiam

Justyna